IMKlec - DUO klec pro Papoušky Senegalské s volitelnou přepážkou.

Proč?

Dva naší „domácí“ papoušci (tedy ne chovní), museli být drženi od určité doby odděleně, protože jeden větší útočil na druhého menšího a ten před ním utíkal, což prvního jen podpořilo v jeho „útoku“.
Papoušci jsou pravděpodobně stejného pohlaví a ten co utíká je výrazně menší z hoším opeřením (odkoupeno od chovatele, kde to byl první vrh „divokých“ rodičů a přežil jen tento jeden a typový papoušek to zrovna není :)).
IMKlec řeší jak záležitost prostorovou, tedy máme jednu klec na jednom místě, tak také to aby papoušci měli k sobě blíž a mohli přes mříže k sobě (což je tedy vůbec nezajímá).

Výrobní dokumentace.

Veškerá výrobní dokumentace je zde zveřejněna pod licencí Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko   Licence Creative Commons

Informace k dokumentaci.

Dokumentace se skládá z výkresů, obrázků a technologického postupu. Vše je provedeno v zjednodušené formě. Dokumentace není plně technicky dohotovena ani „hezky“ učesána.
Dokumentace byla tvořena cíleně na jednoho výrobce, s kterým jsem byl domluven na výrobě. Kontakt na výrobce jsem si nenašel sám, ale dostal jsem je od epapoupusek.cz.
Některé drobnosti nejsou plně v dokumentaci zpracovány.

Informace k výrobě.

Zde lze dokumentaci procházet v adresářové struktuře.
Zde odpočívá dokumentace ke stažení (velikost 6.7MiB).

Při výrobě klece byly provedeny drobné modifikace. Jako například uchycení pojezdů pro šuplík a rošt bylo spojeno ze spodními bočními výztuhami a spojení plechů v rozích bylo provedeno přes lem a bez spojek.
Tyto drobnosti byly řešeny s výrobcem klece společností Faunas.

http://www.epapousek.cz/ epapoupusek.cz
http://www.pet-faunas.cz/ Faunas

Fotografie vyrobené klece na svém místě.

Informace k umístnění a osazení.

Klec je v rohu a za klecí je natažena záclona chránící zeď - lehce se vypere.
Na fotografiích je spousta (více než je zdrávo) paliček a dalších věcí, to je čistě proto, že při přestěhování papoušků jsme chtěli, aby měli spoustu věcí ke zkoumání a zmenšili jsme stres ze změny.
Každý papoušek má vlastní malou budku, protože „čumět do díry“ je strašná zábava a smrkové dřevo se tak dobře štípe.

IMKlec 1 IMKlec 2 IMKlec 3 IMKlec 4 IMKlec 5 IMKlec 6 IMKlec spona

Licence Creative Commons
IMKlec, jejímž autorem je Igor Mega, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko .