Javascript v HTML

Tady jsou nějaké pokusy s využitím javascriptu v HTML stránkách.
Scripty jsou odladěny na Internet Explorer a je potřeba mít povoleno spouštění Java scriptů.
Ale snažím se to odlatit tak, aby to chodilo i pod Netscape (zatim nic moc, ale jde to).

Tady si vyber:
(otevře se Ti to v novém okně)

Výpočet zkraceni plechu - Počítá zkrácení plechu při ohybu (dle tabulek). Dle velikosti úhlu se měni druh výpočtu a současně i náčrtek.

Kalkulačka, Řezná rychlost atd. - Něco pro NC programátory, kalkulačka v IExploreru reaguje i na stisk kláves + - * / (v Netscape NE).

Složitější skript-Kalkulace ceny - Jen na ukázku, je přesně šitý na míru. Skrip řeší ukladáni dat do paměti, tiskový výstup s případným uložením na disk, aktuální čas a jiné drobnosti třeba pohyb na kurozrove šipky mezi jednotlivými řádky či skok do dalšího řádku na ENTER. Doporučené rozlišení od 800x600. Funkční jen v IExploreru(testován ve verzi 5), v Netscape NEpracuje. Pokus chceš využít možnosti uložení kalkulace na disk, je třeba si ho stáhnou. (stejně je ti k ničemu a chceš jen zjistit jak to dělám, tak kdyby se Ti něco nezdálo, tak se moc nesměj a poraď lepší cestu)

Informace o discích - Zjistí aktuální informace o připojených discích (i síťových). Pracuje jen v IExplorerem (testováno ve verzi 5). A pracuje s Microsoftí logikou (když praskne žárovka, prohlásíme tmu za stadard): Ve Win 95 pracuje spolehlivě jen výsledky u disků nad 2Gb dává špatné (stejně jak systém sám), pod WinNT lze spustit jen z lokálního disku, takže si soubor musíš první stáhnout. Pod Win 98 stejně jak Win95. Pod Win2000 se zdá, že pracuje správně.

Zmenšení prohližeče - Pokud se ti někdy stalo, že ti nějaká stránka přestavila souřadnice prohlížeče mimo pracovní plochu (nebo při přestavování rozlišení) a prohlížeč se ti stále takto(debilně) otvírá, tak tento skript ti je vrátí zpět. Stačí jen prohlížeč zavřít, třeba z lišty. A spustit tento skript (třeba z lokálního disku, když si ho stáhneš).
Pokud Ti blbne maximalizace IE pod Win95, spusti tento skript, nacestuj pomocí tabulátoru na tlačítko, maximalizuj okno a stiskni enter (souřadnice X,Y musí být 0).

Sekce develop na imega.cz

NAVRCHOLU.cz